cellulit

Jakie ćwiczenia na cellulit na udach?

Wiele kobiet się go wstydzi, wiele próbuje z nim walczyć, inne starają się go zakryć, bo uważają, że nie mogą nic z nim zrobić. O czym mowa? O przykrej przypadłości zwanej Cellulitem. Jest to powszechne zjawisko, które możemy spotkać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przedstawicielki płci pięknej są jednak bardziej narażone na jego powstawanie. Wiąże się on bowiem bezpośrednio z naszą tkaną tłuszczową, której kobiety mają naturalnie więcej. Wynika to z naszej fizjologii. Panie zapewne są też bardziej wrażliwe na jego punkcie i chciałyby pozbyć się wszelkich niedoskonałości ze swojego ciała. Co możemy na to poradzić? Czy jesteśmy skazane na życie z cellulitem? Jasne, że nie!

Gdzie cellulit atakuje najchętniej?

Tkanka tłuszczowa nie jest równomiernie rozłożona po całym organizmie. U kobiet jej nadmiar zazwyczaj występuje w okolicach ud i pośladków. Tam też cellulit pojawia się bardzo często i psuje naszą pewność siebie oraz zmniejsza naszą samoakceptację. Kobiety potrafią mieć najróżniejsze kompleksy dotyczące swoich nóg. Zajmijmy się więc udami. Jak możemy pozbyć się cellulitu z naszych ud i uczynić je jeszcze piękniejszymi?

Jak uczynić nasze nogi wyjątkowo atrakcyjnymi?

cellulit na nodzePodstawą, od której powinniśmy zacząć, jest trening. To właśnie on pozwoli nam poprawić naszą sylwetkę oraz pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jaki trening sprawdzi się najlepiej? Jeżeli zależy nam na modelowaniu naszego ciała, idealny będzie trening siłowy. Poprawi on wygląd naszych mięśni, wyszczupli sylwetkę i sprawi, że nasze ciało będzie wyglądało kobieco jak nigdy dotąd. Trening o charakterze wytrzymałościowym, taki jak bieganie, może poprawić naszą kondycję i przyczynić się do spalania większej ilości kalorii. Nie sprawi on jednak, że nasze ciało nabierze zupełnie nowych kształtów. Trenować należy wszystkie partie mięśniowe, skupmy się jednak na tym, jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać na nasze nogi. Pierwszym podstawowym ćwiczeniem są przysiady. Jest to ćwiczenie, które angażuje najwięcej mięśni, a także jest naszym podstawowym wzorcem ruchowym. Obok niego postawić możemy martwy ciąg, który także zmusza do pracy dużą część naszego ciała. Istnieją także ćwiczenia, które w mniejszym lub większym stopniu izolują nasze mięśnie czworogłowe i dwugłowe uda. Do takich, które warto wykonywać, należy przysiad bułgarskiwykroki czy uginanie nóg na maszynie. Nasz plan treningowy musi być jednak optymalny. Zapewniać nam czas na odpowiednią regenerację. Ważna jest ilość poszczególnych ćwiczeń oraz serii w skali tygodnia. Źle dobrany plan może nie dawać nam oczekiwanych efektów. Powinniśmy go przygotować wraz z doświadczoną osobą. Może ktoś z naszych znajomych chodzi na siłownie? Jeżeli nie to zawsze możemy po pomoc zgłosić się do trenera personalnego, takiego na siłowni lub w internecie.

Sprawdź również – Kosmetyki na cellulit – jak wybierać z rozwagą i rozsądkiem?

Zmiana nawyków żywieniowych

Jest to bardzo istotna kwestia. Tak jak już było mówione, cellulit jest bezpośrednio powiązany z naszą tkanką tłuszczową. Zredukowanie jej to istotny krok w walce z naszym przeciwnikiem. Dietetyka jest dość skomplikowana i poznanie wielu ważnych rzeczy wymaga czasu, którego możliwe, że nie mamy. Postarajmy się po prostu jeść mniej i zdrowiej. Ograniczmy słodycze, a zwiększmy naszą aktywność. Jeżeli efektów brak, warto udać się do specjalisty, którym jest oczywiście dietetyk.

Jak jeszcze możemy walczyć z cellulitem?

Mimo iż trening i dieta to dwie najważniejsze rzeczy, na nich nasz arsenał się nie kończy. Na rynku istnieją kosmetyki, które skutecznie pozwolą nam walczyć z cellulitem. Oczywiście należy połączyć je z poprzednimi sojusznikami. Wybór odpowiedniego preparatu jest jednak bardzo ważny. Wiele z nich kosztuje bardzo dużo, a w swoim składzie mają szkodliwe substancje. Warto postawić na naturę i wybrać krem na cellulit Vialise. Jest to produkt wolny od silikonów i innych sztucznych dodatków. Testowany dermatologicznie, w swoim składzie zawiera tylko naturalne składniki takie jak wyciągi roślinne czy kofeina. Walka z cellulitem może być skuteczna! Nie poddawajmy się i wyruszajmy w podróż po piękne ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + = 25