Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – lepsza metoda leczenia tradycyjnego

Współczesne metody leczenia stomatologicznego takie jak leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwalają na wyleczenie chorego zęba już przy pierwszej wizycie. Leczenie kanałowe dzięki aparaturze pozwala lekarzowi na większą precyzję i eliminację nieprzyjemnych dolegliwości odczuwanych przez pacjenta podczas zabiegu.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowa metoda leczenia

Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału i komory chorej miazgi zęba. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala precyzyjne leczenie kanałowe zęba i na długie pozostanie zęba w jamie ustnej bez niepożądanych i nieprzyjemnych objawów. Wykorzystanie mikroskopu pozwala na dokładne zbadanie chorego zęba, szczególnie w przypadku skomplikowanej anatomii kanałów zębowych, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody bez użycia Leczenie kanałowe zębów.powiększenia.

Ułatwia to również dobranie odpowiedniej techniki leczenia oraz precyzyjnej i bezpiecznej operacji usunięcia niechcianej zmiany chorobowej przy bardzo dobrej kontroli i dokładności ze strony lekarza. Tradycyjne leczenie kanałowe jest bardziej czasochłonne i często konieczne jest zatrucie zęba (czego nie robi się stosując leczenie pod mikroskopem), a to może wydłużyć w czasie leczenie. Leczenie kanałowe wg starej metody jest wykonywane w kilka wizyt. Na początku po analizie zdjęcia RTG lekarz zatruwa kanał zęba, który do 2 tygodni zostaje usunięty.

Następnie po dokładnym wypłukaniu z bakterii i toksyn ząb osusza się i wypełnia kanaliki biozgodnymi materiałami. Ma to na celu uszczelnienie jamy zębowej oraz zapobieganiu przedostawania się bakterii z jamy zębowej i przenikanie do tkanek okołowierzchołkowych po zatruwaniu zęba i leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Oprócz tego tradycyjne leczenie kanałowe jest mniej precyzyjne i występuje prawdopodobieństwo konieczności leczenia kanałowo zęba w przyszłości. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardziej komfortową alternatywą tradycyjnej techniki usunięcia chorej miazgi zębowej z kanałów korzeniowych.

Obecnie stomatolodzy stosują metodę leczenia kanałowego przy znieczuleniu, usuwając z kanałów i komory chorej miazgi zęba i wypełnienie jej materiałami:

  • z gutaperki,
  • kompozytowymi
  • ormocerowymi
  • z innych materiałów kosmetycznych

Na czym polega leczenie kanałowe i czym wyróżnia się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Na czym polega leczenie kanałowe – polega na usunięciu wcześniej zatrutej miazgi zębowej z chorego zęba w znieczuleniu miejscowym. Kiedy jest wykonywane? Najczęstszym powodem konieczności przeprowadzenia takiego leczenia jest zapalenie miazgi oraz inne choroby miazgi i przyzębia okołowierzchołkowego.  Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na precyzyjne określenie wielkości kanału i dokładniejsze leczenie dzięki powiększeniu miejsc niewidocznych zbyt dobrze gołym okiem.

Leczenie kanałowe po mikroskopem nie wymaga zatruwania zęba – wykonuje się ekstyrpację, czyli usunięcie żywej miazgi. Użycie mikroskopu w nowej metodzie leczenia już na pierwszej wizycie umożliwia sprecyzowanie i rozwiązanie problemu, co jest korzystne dla pacjenta i przynosi bardzo dobry efekt leczenia.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym pierwszym krokiem w leczeniu

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym inaczej nazywane jest dewitalizacją. Polega na uśmierceniu miazgi poprzez zastosowanie paraformaldehydu. Po otwarciu komory zębowej lekarz zatruwa ząb, a następnie po 1 lub 2 tygodniach usuwa całkowicie obumarłą miazgę z kanału korzeniowego. W metodzie leczenia kanałowego pod mikroskopem nie zatruwa się zęba wcale.

Ile trwa leczenie kanałowe i jak określa się jego specyfikę?

Ile trwa leczenie kanałowe jest zależne od metody i problemu leczenia i jest ustalana przez lekarza. Poprzez leczenie kanałowe pod mikroskopem lekarz jest w  stanie przeprowadzić leczenie w ciągu jednej wizyty. Leczenie kanałowe zęba metodą tradycyjną może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. O tym ile trwa proces leczenia decyduje lekarz – indywidualnie na potrzeby jak najskuteczniejszego rezultatu.

Czy leczenie kanałowe boli bardziej niż inne metody leczenia ?Leczenie kanałowe pod mikroskopem.

To czy leczenie kanałowe boli jest obawą wielu pacjentów. Strach jest zupełnie nieuzasadniony, gdyż leczenie kanałowe wykonywane jest w znieczuleniu i nie boli wcale. Ból zęba po leczeniu kanałowym występuje czasem po zatruciu zęba w przypadku leczenia tradycyjnego. Leczenie kanałowe pod mikroskopem może powodować odczuwanie dyskomfortu po zakończeniu zabiegu, a ból po leczeniu kanałowym wystąpić może w formie bólu migdałków, który powinien ustąpić po niedługim czasie. W przypadku nieustępowania lub nasilania się bólu należy niezwłocznie skontaktować się ze stomatologiem.

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Od czego zależy cena zabiegu?

Ile kosztuje leczenie kanałowe jest zależne od czynników takich jak:

  • liczby kanałów zęba
  • jego umiejscowienia w jamie ustnej
  • metody i techniki leczenia
  • doświadczenia dentysty.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem waha się w granicach od ok. 300 zł do 800 zł ale jest to cena wyjściowa różniąca się również od placówki, w której podejmuje się leczenie. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest droższe od tradycyjnego –  w przedziale cenowym 500-2000 zł, ale pozwala na wyleczenie już za pierwszą wizytą, jest skuteczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 4