Depilacja laserowa – wszystkie ważne informacje przedzabiegowe

Na depilację laserową decyduje się coraz więcej pacjentek oraz pacjentów. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym jest ten zabieg i na czym dokładnie polega depilacja laserowa. Opinie na jej temat są bardzo pozytywne, jednak z czego wynika jej fenomen? Zapraszamy do lektury.

Czym jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja stanowi zabieg kosmetyczny za pomocą, którego następuje usuwanie owłosienia laserem. Na początku pacjent powinien wypełnić ankietę, w której odpowie na pytania dotyczące stanu jego zdrowia, kolejnym krokiem jest zrobienie próby laserowej na skórze. Służy to temu, aby móc wyeliminować możliwość wystąpienia podrażnień. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania do depilacji laserowej, można przystąpić do jej wykonania. Używany laser wykorzystuje światło, które jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik występujący w mieszkach włosowych. Absorbuje ona energię wiązki lasera, w wyniku czego dochodzi do jej zniszczenia, a wraz z nią do eksplozji samego mieszka. Po zabiegu należy nałożyć na skórę krem nawilżający, w którego składzie nie występuje spirytus.

Depilacja laserowa, ile zabiegów powinno się wykonać aby uzyskać pożądane efekty? Usuwanie włosów laserem nie jest zabiegiem jednorazowym, ponieważ część włosów zawsze znajduje się w fazie wzrostu, a w takim przypadku nie reagują one na działanie lasera. Zabieg należy powtarzać co około jeden miesiąc przez minimum pół roku. Zabieg przypominający należy wykonać po upływie roku i wtedy można cieszyć się gładką skórą przez długi czas poprzez fakt poddania się zabiegowi jakim jest depilacja laserowa w Gdyni (o tym więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/). Efekty utrzymują się nawet do pięciu lat.

Wiele osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli. Zabieg przeprowadzany laserem Vectus jest całkowicie wolny od przykrych doświadczeń bólowych, ze względu na zastosowaną w nim szafirową płytkę, która chłodzi depilowane miejsce.

Depilacja laserowa, a ciąża

Depilacja laserowa w ciąży nie powinna być przeprowadzana ponieważ nie zostały przeprowadzone badania, które jednoznacznie twierdziłyby, ze zabieg w tym czasie może zostać przeprowadzony.

Depilacja laserowa, przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Trwała depilacja nie powinna być przeprowadzana u osób, które:

 • zażywają leki o działaniu światłouczulającym;
 • mają świeżą opaleniznę;
 • na ich skórze występują jakiegokolwiek rodzaju infekcję lub zapalenia;
 • na obszarze, który ma zostać poddany depilacji są zmiany grzybicze;
 • są w ciąży lub znajdują się w okresie laktacji.
 • zażywają leki antydepresyjne.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu?

Należy spełnić kilka wytycznych przez poddaniem się zabiegowi jakim jest depilacja laserowa. Skutki uboczne nie wystąpią jeśli pacjent zastosuje się do zaleceń lekarza, w których znajdują się między innymi:

 • zrezygnowanie z kąpieli słonecznych na miesiąc przez zabiegiem (dotyczy również solarium);
 • odstawienie leków i ziół, które wykazują działanie światłouczulające;
 • odstawienie leków przeciwdepresji;
 • zaprzestanie depilowania skóry na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem;
 • sześć miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację retinoidami;
 • należy zrezygnować z samoopalaczy.

Żadnego rodzaju oparzenia po depilacji laserowej nie wystąpią jeśli pacjent będzie poważnie podchodził do wszelkich zaleceń osoby, która przeprowadza zabieg.

Laserowa depilacja, cena zabiegu.

Depilacja laserowa, cena przeprowadzania zabiegu kosmetycznego jest zależna od partii ciała, na której ma być on przeprowadzony. Depilacja laserowa, koszt może wahać się od 100zł do nawet tysiąca. Dla przykładu kwota jaką należy uiścić za usunięcie wąsika to 100 do 300 zł, na depilację łydki około 500 zł, a okolice bikini do koszt rzędu 300, 400 zł.

W jaki sposób pielęgnować skórę po zabiegu?

Po przeprowadzeniu depilacji laserowej powinno unikać się gorących kąpieli, należy zrezygnować z wizyt w saunie oraz na basenie przez co najmniej miesiąc po ostatnim zabiegu, powinno się zaprzestać używania kremów, w których składzie znajduje się spirytus. Przez mniej więcej dwa tygodnie od zabiegu należy także zrezygnować z peelingów oraz stosowania środków samoopalających.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − = 60