Krótko o depilacji

Jest grono osób, którzy depilację ciała wykonują głównie w domu. Nie mają świadomości, iż w gabinetach kosmetycznych są odbywane specjalne zabiegi depilacyjne, które mogą uchronić od różnych schorzeń skórnych, głównie związanymi z wzrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków włosowych. Z reguły włos poddawany depilacji domowej szybciej odrasta, a na skórze pojawiają się nie przyjemne podrażnienia, które nie wyglądają estetycznie.

Na szczęście na rynku jest wiele metod służących do depilowania ciała, do których w szczególności zalicza się depilację nićmi, depilację woskiem, jak również depilację laserową.

Depilacja nićmi polega na odpowiednim naciągnięciu skóry i wyrywaniu włosków pod pewnym kątem. Przy tej metodzie nie jest stosowane znieczulenie, w związku z czym u pacjenta może pojawiać się pewien dyskomfort. Również przy użyciu tej metody włos nie jest usuwany na stałe. Jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie, gdyż po upływie około trzech tygodni, zabieg ten należy powtórnie wykonać. Aczkolwiek do zalet nitkowania należy zaliczyć to, iż nie wykorzystuje się do tego celu drogich sprzętów, bądź kleistych specyfików, które mogłyby zalegać na skórze. Metodą nitkowania można usunąć niechciany wąsik na twarzy, włoski w okolicach bikini, jak również precyzyjnie wyregulować brwi. Cena tego zabiegu waha się w przedziale 200-250 złotych – więcej o tym tutaj: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/.

Z kolei depilacja za pomocą wosku była stosowana już w starożytności, choć nie wiele osób ma tego świadomość. Metoda ta polega na zastosowaniu gorącego wosku, który umieszczony na skórze, wnika w jej głąb, poprzez co włos usuwany jest wraz z cebulkami. Usuwanie włosa wraz z cebulkami powoduje, iż odrastanie trwa długo, a włosy stają się coraz cieńsze oraz rzadsze. Depilacji takiej możemy dokonać również w domu. W depilacji domowej polecane będzie specjalne plastry w woskiem, aczkolwiek nie będą one aż tak bardzo skuteczne, jak wykonanie tej czynności u kosmetyczki. Depilacja za pomocą wosku ma również swoje wady, do których należą przede wszystkim:

  • zabieg jest bolesny
  • czasochłonny
  • nie jest łatwy do wykonania go samodzielnie, potrzebna jest duża doza precyzji
  • aby usunąć włosy woskiem, włos musi sięgać około 1 centymetra
  • depilacji tej nie można powtarzać w razie nie powodzenia, w krótkich odstępach czasu, ponieważ mogłoby to spowodować podrażnienia na skórze

Natomiast jeżeli chcemy usunąć włosy na stałe, w sposób bezbolesny to odpowiednią alternatywą do dwóch poprzednich metod będzie depilacja laserem Vectus. Bowiem, aby uzyskać efekt gładkiej i odżywionej skóry wystarczy jedynie seria trzech powtórzeń. Poprzez wykorzystanie lasera Vectus włos usuwany jest wraz z cebulką, bez możliwość ponownego wzrostu. Jest to szczególnie korzystna metoda dla osób cierpiących na hirsutyzm, czyli chorobę objawiającą się u kobiet nadmiernym owłosieniem, charakterystycznym dla płci męskiej. Podczas zabiegu wykorzystywane jest urządzenie, które zaopatrzone jest w specjalną głowicę chłodzącą, mającą na celu komfort pacjenta. Zabieg ten polecany jest dla osób w każdym wieku. Cena tej metody to koszt około 400-500 złotych.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 9 = 10